+90 553 666 33 33
moogrupsosyal@gmail.com

Her Okulun Kapısında Akıllı İnek Olmalı

Moo Gurup

Her Okulun Kapısında Akıllı İnek Olmalı

Akıllı İnek üretime örnek diyen CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya İşinsanı Recep Cemil Tanguroğlu’nun işyerini ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldı Akıllı İnek otomatını inceledi
CHP’li Milletvekiline ziyareti sırasında kendisine CHP Keçiören Belediye Meclis Başkan Vekili Durak Karabulut’ta eşlik etti
Kaya ziyareti sonrası akıllı inek otomatını ilginç olarak niteledi, övgüler sıraladı.

CHP Milletvekili Kaya, şunları söyledi:
“Görüleceği üzere Akıllı İnek çok harika bir ürün. Özellikle çocuklarımızı gazlı içeceklerden uzak tutmayı teşvik edecektir ayrıca sağlıklı büyümesine katkı da bulunacaktır. Projenin mimarı sayın Tanguroğlu, Türk girişimcilerin ne kadar üretken ve başarılı olduğunu bir kez daha dünyaya gösterdi ve ayrıca önemli bir örnek olarak sergiledi. Bu ürün bir makineden çok daha ötede geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın sağlıklı yetişmesine ve tasarrufu benimsemesine zemin sağlayacaktır.’’ dedi.
Yıldırım Kaya açıklamasında, ‘’Sütü sevdirirseniz üreten bir Türkiye olursunuz, üreten değilseniz tüketen bir toplum olursunuz’ hatırlatmasında bulundu.

CHP’Lİ KAYA HOLLANDALILARA ÇAĞRIM VAR
CHP’li Kaya süt üretiminde dünyada önemli bir konumda bulunan Hollanda’yı anımsatarak bu ülke vatandaşlarına çağrıda bulundu.
Kaya, “Tüketen toplumların geleceği olamaz. Türkiye Cumhuriyeti ürettiği sürece yaşayacak. İşte üretenlerden biride ‘’akıllı inek otomatı ile dünya’da bir ilke imza atan İş İnsanı Cemil Tanguroğlu’dur” buradan dünya’ya sütü veren Hollandalılara bir çağrım var !.. Mucid Cemil Tanguroğlu’ndan korkun. Akıllı inekle daha doğal ve yerli üretime yönelik bir stratejik ürünü Dünya’da ön plana çıkarabiliriz. Nedeni ise Holanda’nın Konya kadar toprağı var. Dünya’ya en çok süt satan birinci ülke. Biz ise Holanda’nın yüz katı fazla toprağa sahibiz. Yeniden Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetinde üreten Türkiye olacağız. Köylü milletin efendisidir sözünü ancak köylünün ürettiği değerlere sahip çıkarak yaşatabiliriz. Akıllı ineğin sütü harika , ineği doğal, daha çok tanınması belediyelerin özellikle yanlış projelerle değil, doğru projelerle halka hizmet etmeyi görev olarak gerçekleştirirler, ben akıllı ineği gören belediye başkanının başka projelerle uğraşacağına ihtimal vermiyorum.

HER OKULUN KAPISINDA BİR AKILLI İNEK OLMALI

Biz ne yazık ki Marshall planıyla ülkemizde Amerika süt tozu içirdiler. Amerika’nın denetiminde verilen süt tozundan ise hakiki Türk Mucid Tanguroğlu’nun icadı olan doğal olanı öneren akıllı inek otomatından yararlanalım çoçuklarımıza süt ve ayran içirelim. Erzincan’dan çıkıp Dünya’da bir ilke imza atan mucid Cemil Tanguroğuna çok teşekkür ediyorum.”

BEN ÜRETTİM TÜRKİYE SAHİP ÇIKSIN

Tanguroğlu ise, Sayın Vekil Kaya’nın çok önemli tespitlerde bulunduğuna vurgu yaparak, ”Bir girişimci olarak bana cesaret verdi. Demek ki ülkemiz için doğru yatırımda bulunmuşuz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biz ürettik Türkiye sahip çıksın” diyorum şeklinde konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnglishفارسیTürkçe